sobota, 7 kwietnia 2012

3...2...1...Start

Zaczynam przygodę z rajdami turystycznymi, oraz geocachingiem. Dla wielu osób są to magiczne rzeczy, dla mnie też skrywają wiele tajemnic, jestem w tym nowy i świeży, jednak postanowiłem spróbować w nich swoich sił.
Na sam początek będzie więcej informacji o geocachingu, swój pierwszy start w rajdzie turystycznym mam w planach albo w maju, albo dopiero jesienią w październiku. Pozwólcie że napiszę coś więcej o tych rzeczach.

Rajdy Turystyczne, a właściwie Nawigacyjny Rajd Turystyczny, to seria zawodów organizowanych przez Automobilklub Polski polegająca na dotarciu zespołu (min. 2 osoby - kierowca oraz pilot) do punktu B, wg. wskazówek które daje organizator. Zawody odbywają się w normalnym ruchu miejskim, tutaj nie liczy się czas przejazdu (chociaż on też jest ważny) a precyzja przejazdu wg. itinerera i dotarcie na metę przed rywalami. Jak już wspomniałem zawody odbywają się w ruchu miejskim i należy przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Dokładniejszy opis całej tej zabawy zamieszczę niebawem jak będę przygotowywał się do zawodów (czyt. zabawy).

Geocaching to w wielkim skrócie zabawa w poszukiwaczy skarbów za pomocą nawigacji GPS. Ktoś chowa paczkę, zamieszcza koordynaty w serwisie internetowym poświęconym tej zabawie, opis miejsca, a my mamy za zadanie to odnaleźć, wpisać się do dziennika wsadzonego do paczuszki i z powrotem schować to w miejscu w którym to znaleźliśmy, ew. naprawić jeżeli jest uszkodzone. Po znalezieniu informujemy na stronie z której wzięliśmy koordynaty na ukryty skarb, że go namierzyliśmy, co w nim było, co wzięliśmy, a co wsadziliśmy w zamian, oraz w jakim stanie był. Na początek tyle wystarczy.

Teraz zajmę się oprawą graficzną tej strony i w miarę postępów przygotowań do rajdu oraz kolejnych znalezisk skarbów będę zamieszczał wpisy oraz dokumentację fotograficzną.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza