środa, 6 czerwca 2012

Przygotowania do Wakacji 2

W poprzednim poście opisałem jak skutecznie szukać noclegów w interesującym nas terminie niedługo przed rozpoczęciem wysokiego sezonu. My z żoną już znaleźliśmy. Łatwo nie było, ale efekt końcowy jest rewelacyjny. Cena za pokój wzrosła o 20 zł, ale standard pokoju także się podniósł. Rozbieżność cenowa jest duża, bo najtańszy nocleg dla dwóch osób to 60 zł za pokój, do nawet 200 zł za pokój. Były też droższe, ale tam albo nie pisałem, albo nie było miejsc (zaznaczone na stronie) lub jeszcze inne historie. Dzisiaj gdy miałem już ponad 50% odpowiedzi na zapytania i wybrane kilka miejsc, włączyłem plik z moją bazą noclegową i dokonaliśmy kolejnej selekcji noclegów przeglądając strony i opisy.
Z 13 początkowo wybranych i przepisanych do drugiego arkusza (wybrane noclegi) zostały 4. Teraz telefon w łapkę i dzwonimy.
Pierwsze miejsce, to które nas początkowo najbardziej interesowało i odpowiedź była pozytywna, po krótkiej rozmowie Pani stwierdziła że wszystkie pokoje ma już zajęte (spoko, odpowiedź dostałem od niej w Poniedziałek więc realne), ale jakbyśmy przyjechali dzień wcześniej przed interesującym nas terminem to pokój by był. Drobna sprzeczność, albo wszystkie zajęte, albo jednak coś wolnego jest. Podziękowałem Pani i wybrałem kolejny numer.

Drugie miejsce (odpowiedź dzisiaj ok. 13:00). Ustalamy co by nas dokładnie interesowało:
Pokój dla dwóch osób, lodówka w pokoju i łazienka również.
Usłyszałem że niestety wszystko jest zajęte poza pokojem troszkę droższym, ale z aneksem kuchennym, tyle że na drugim piętrze (nie przeszkadza nam to). Jeszcze chwilkę pogawędziłem, obejrzałem jeszcze raz stronę, zdjęcia, lokalizację i przystałem na propozycję.

Dalej już nie dzwoniłem, stwierdziłem że nie ma sensu, zresztą tutaj warunki i lokalizacja są prawie perfekcyjne, na pewno takie które nas zadowolą.
Ustalenia końcowe:
Cena - 150 zł/pokój/dobę
Wyposażenie - pokój dwuosobowy, aneks kuchenny, łazienka w pokoju, miejsce parkingowe na terenie posesji, drugie piętro.
Koszt noclegów 750 zł + opłaty klimatyczne które są jak dobrze pamiętam śmiesznie niskie i niezauważalne.

Jak wynika z moich poszukiwań trzeba dużo pisać, przeglądać strony interesujących nas miast, mieć mapkę miasta otwartą żeby sprawdzić czy lokalizacja nam odpowiada i po uzyskaniu odpowiedzi dzwonić i się dowiadywać co kto oferuje i za ile, niekoniecznie od razu się godzić. Gdy jesteśmy już na coś zdecydowani po rozmowie telefonicznej koniecznie należy się dowiedzieć ile mamy wpłacić celem potwierdzenia rezerwacji oraz ile mamy na to czasu. Najczęściej jest to 30% całej kwoty oraz 2 - 3 dni, chyba że umówimy się inaczej. Warto również zadzwonić 2 - 3 dni po dokonaniu wpłaty by potwierdzić że pieniążki na pewno dotarły. Ważne jest również czytać od której godziny zaczyna się doba noclegowa, do której można przyjeżdżać (jeżeli nie podana na stronie to pytać się mailowo lub telefonicznie) i o której się kończy.
Kiedy wszystko już wiemy, czas na kolejne przygotowania. Teraz czas na zrobienie listy rzeczy które zabieramy ze sobą, okoliczne atrakcje turystyczne, oraz śledzenie prognoz pogody.
Ale o tym wszystkim w kolejnym wpisie, który na pewno niebawem zamieszczę.
Całość później ładnie zbiorę i umieszczę na stronie.

Poniżej zamieszczam mapkę na której strzałeczka wskazuje nasze miejsce noclegowe w tym roku. Niedługo na stronę wrzucę plik z moimi poszukiwaniami noclegu, oraz link do kwatery w której będziemy nocować.

1 komentarz:

  1. Ja już się nie mogę doczekać wakacji:D fajnie, że jedziemy w szczycie sezonu:D bo w zeszłym roku było fajnie, ale jednak brakowało tego uroku nadmorskiej miejscowości :P

    OdpowiedzUsuń