niedziela, 8 lipca 2012

Testy Oprogramowania

Przetestowałem ostatnio kilka aplikacji na system android które mierzą czas spaceru, przebytą odległość i średnią prędkość. Do startu wyruszyły dwie aplikacje:
1.GPS Odometr
2.Run-Log.Com

Aplikacje różnią się od siebie wieloma szczegółami, w pierwszej mamy tylko zwykły pomiar odległości, prędkości i czas, oraz prędkość średnią. Druga aplikacja to rozszerzenie na telefon strony do prowadzenia dzienników treningowych o tej samej nazwie co aplikacja.
Test był krótki bo jedynie na odległości niecałych 700 metrów, czyli wyjście z domu do apteki i z powrotem, jednak po tak krótkim czasie stwierdziłem że to wystarczy by wybrać zwycięzcę, chociaż nie mogę powiedzieć złego słowa na żadną z aplikacji, to znaczy nie mogę żadnej mocno skrytykować.

GPS Odometr jest prostą aplikacją która jak już pisałem ma za zadanie mierzyć przebytą odległość, czas i prędkości. Wszystko to robi bardzo dobrze, niestety ma jedną wadę która w moich oczach ją skreśliła z dłuższego używania, a mianowicie... długo łapie fixa. Niestety ja nie mam czasu czekać aż będę w idealnym zasięgu satelitów, jednak jeżeli miałbym jej używać np. tylko do jazdy na rowerze to jak najbardziej nadaje się do tego idealnie.

Run-Log.com to zupełnie inna klasa aplikacji. Po primo najlepiej zarejestrować się na tej samej stronie co nazwa programu, później wprowadzić dane do aplikacji w telefonie i można działać. Program łapie fixa bardzo szybko. W czasie korzystania z aplikacji (wersji darmowej) widzimy czas, przebytą odległość i aktualną prędkość. Po zakończeniu możemy albo wykasować wyniki, albo zapisać je w historii a gdy będziemy mieli dostęp do internetu wyeksportować na stronę. Przed rozpoczęciem mamy do wyboru rodzaj swojej aktywności (np. bieganie, spacer, jazda samochodem, ...).

Zwycięzcy nie wskażę bo jest to bez sensu, dla mnie lepszy jest run-log.com ale to tylko dlatego że ma opcje rysowania trasy, którą później możemy zobaczyć na stronie po wyeksportowaniu wyników.

Dla osób które szukają świetnego licznika rowerowego polecam GPS Odometr, na pewno was nie zawiedzie.

Na pewno niedługo napiszę więcej o tej run-log.com, zabawę z nią dopiero zaczynam, jednak teraz mogę ją polecić każdemu kto uprawia sporty związane z bieganiem, spacerowaniem i chce sprawdzać i porównywać swoje wyniki.

Poniżej jeden screen z wybranej przeze mnie aplikacji, a niedługo szersza recenzja.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza