poniedziałek, 30 lipca 2012

Travel Logbook - Test Aplikacji

Test kolejnej aplikacji na telefon z system android właśnie się zaczął. Poszukiwania aplikacji do śledzenia trasy za pomocą odbiornika GPS w telefonie pomału dobiegają końca. Tym razem wziąłem pod lupę aplikację dla osób zmotoryzowanych. Chociaż mam zamiar przetestować ją również w czasie spacerów.
Co dokładnie notuje aplikacja?
Otóż Travel Logbook rysuje ślad na mapie naszej podróży, ale to byłoby za mało. Co kilka/kilkanaście sekund zapisuje również wysokość na jakiej się znajdowaliśmy, dokładne współrzędne geograficzne (długość i szerokość) oraz naszą prędkość w m/s oraz km/h.
Niestety żeby zobaczyć te wszystkie statystyki potrzebujemy komputera. Po zakończeniu nagrywania trasy na naszej karcie pamięci program zapisuje kilka plików, po ich otwarciu włącza nam się mapa na której widzimy naszą trasę i niebieskie punkty. Po kliknięciu na którykolwiek punkt wyświetla nasze statystyki z danego miejsca.
Zapis trasy jest bardzo dokładny, oparty o mapy google.
W ustawieniach mamy do wyboru co jaką odległość, lub co jaki czas ma zapisywać nasze statystyki.
Aplikacja przypadła mi do gustu i mam zamiar w czasie podróży z niej korzystać, nie będę musiał już męczyć w rysowanie mapy samemu, żeby dodać ją na stronę. Aplikacja przydatna dla każdego kto lubi analizować swoją podróż, oraz dla osób które pragną zamieścić mapy z podróży na swoich stronach, forach dyskusyjnych, blogach i innych. Polecam.

Ocena:
Interfejs 4/5 (mógłby być ładniejszy i graficzny)
Łatwość użycia 4/5 (niestety pliki trzeba zgrywać na komputer za co -1 pkt.)
Dokładność 5/5 (na razie na krótkiej trasie wszystko się zgadzało)
Ogólnie 4,3/5

Mapa Testowa

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza