piątek, 31 sierpnia 2012

Podsumowanie wakacyjnych spacerów

Jak już kiedyś pisałem staram się sporo spacerować. Na początek wybrałem sobie bardzo delikatny cel, chciałem pokonać 50 km w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy. Cel został osiągnięty pod koniec Lipca. Do tej pory dystans spacerowy pokonany przeze mnie i zapisany w dzienniczkach treningowych to 86 km. Cel na Wrzesień jest bardziej ambitny, postanowiłem zwiększyć dystans do 100 km, co i tak nie jest wcale wielkim dystansem, do końca roku mam zamiar pokonać łącznie 500 km. O postępach na pewno będę informował przy okazji innych wpisów pojawiających się na tym blogu. W przyszłym tygodniu postaram się uzupełnić stronę z mapami ze spacerów.
Nie pisałem jeszcze co mnie tknęło do zwiększenia aktywności fizycznej w ten właśnie sposób. Powodów jest kilka. Po pierwsze to zmienienie czegoś w życiu, po drugie ruch na świeżym powietrzu poprawia dotlenienie organizmu i poprawia kondycję, a także wpływa pozytywnie na samopoczucie i zdrowie.
Oczywiście motywują mnie również aplikacje mobilne z którymi spaceruje. Za ich pomocą rejestruję swoją aktywność, a później dzielę się nią z innymi. Dzięki takiej aktywności moja waga trzyma się w normie, a ja mogę sobie pozwolić na życie bez żadnych diet. Zawsze byłem osobą aktywną fizycznie i uwielbiałem chodzić, teraz mam znów taką możliwość i chętnie to czynię. Może kiedyś zdecyduję się na jakąś dłuższą pieszą wędrówkę, np. po górach które kocham.
Poniżej zamieszczam "pogodę na spacery" po Sosnowcu na najbliższe dwa tygodnie wraz z jej oceną w skali  1-10.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza