niedziela, 21 lipca 2013

Szlak Dawnego Pogranicza

Witam
Jak pewnie większość osób wie w czasach kiedy nasz kraj był pod zaborami w Sosnowcu, a właściwie to na pograniczu Sosnowca, Jaworzna i Mysłowic spotykały się trzy granice. Punkt w którym stykały się te trzy granice został później nazwany Trójkątem Trzech Cesarzy. Dzisiaj dotrzeć tam można na kilka sposobów:
-samochodem
-rowerem
-pieszo
W dniu dzisiejszym wybrałem się właśnie do tego miejsca rowerem. Nie obyło się bez przygód. Trasa którą się poruszałem, a właściwie starałem się poruszać nazywa się Szlakiem Dawnego Pogranicza. Niestety oznaczeń szlaku trzeba naprawdę intensywnie często wypatrywać, do tego w wielu miejscach żeby było ciekawiej musimy uważać na samochody i pieszych. Rewelacja.
Ja na szlak wjechałem na ulicy Sobieskiego w Sosnowcu. Początek nawet nieźle oznaczony, ale już po kilometrze brakuje oznaczenia i można zboczyć z trasy. Szczęśliwie znam bardzo dobrze tamte okolice więc szybko wróciłem na właściwą drogę, ale później znowu pojawiają się problemy na rozjazdach bo albo znak jest zasłonięty, albo go po prostu nie ma. Tak jest na większości trasy na skrzyżowaniach i rozjazdach. Pomijam fakt że jadąc przez las szlak ma szerokość na jeden rower i jakby ktoś jechał z przeciwka to mamy problem, po prostu trzeba zejść z roweru i minąć się pieszo. Dodatkowo jeżeli ktoś ma rower miejski może zapomnieć o tym szlaku, będzie miał ciężko, pewnie przejedzie, ale nie bez przygód. Koniec szlaku jest cudowny dojeżdżamy do wału, widzimy tablicę z informacjami o szlaku i...
Trzeba wziąć rower i wprowadzić na wał żeby dotrzeć na sam trójkąt.

Drogę powrotną zmodyfikowałem w ostatniej fazie, wybrałem drogę przez miasto i parki. A jakie to przygody mnie spotkały?
Jakieś 2 km przed końcem wycieczki pękło mi pedało, na szybko je naprawiłem, ale będzie trzeba nabyć nowe. Niby koszt niewielki, ale jednak. Po drugie moje okulary słoneczne uległy uszkodzeniu i niestety ale również muszę nabyć nowe.

Jak oceniam samą trasę i szlak:
3,5 / 5

Poniżej mapka z tego przejazdu:

Dane Trasy:

Po więcej szczegółów i wykresów zapraszam:

Jako smaczek dodam jeszcze dwa zdjęcia:
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza