sobota, 6 lipca 2013

Test Telefonu i modułu GPS

W dniu dzisiejszym wreszcie mogłem przetestować spokojnie moduł GPS w moim nowym telefonie (Alcatel OT 5020D). Do testów użyłem dwóch aplikacji, z czego jedna to dla mnie całkowita nowość. Obydwóch będę na pewno używał, pierwszej do aktywności fizycznej, drugiej do jazdy samochodem, chociaż tą drugą muszę również przetestować w aktywności fizycznej.
Run-Log - aplikacja którą przedstawiałem już wcześniej, a która swego czasu mnie mocno zawiodła, podczas dzisiejszych testów również miałem wrażenie że nie działa poprawnie, jednak jak się później okazało działa bardzo dobrze.
Moje Trasy - wynalazek koncernu google. Włączyłem ją gdy jechałem na zakupy, rejestruje wszystko bardzo dobrze, a obsługa jest prosta.

Napiszę jednak coś na temat samego urządzenia. Alcatel OT5020D to telefon z systemem android, dualsim, sporo pamięci, wi-fi, gps, a-gps i wiele innych bajerów. W obsłudze po kilkugodzinnym zapoznawaniu się z nim okazuje się prosty i dobrze. Moduł GPS początkowo wydawało mi się że nie działa dobrze, jednak poskutkowała stara metoda, a mianowicie zanim włączę jakikolwiek program do śledzenia mojej aktywności, jeszcze w mieszkaniu włączam GPS i po wyjściu z klatki i odczekaniu niecałej minuty mam fix-a. Taki sam patent musiałem stosować w moich poprzednich telefonach (SE Xperia Neo V, SE Xperia X-8). Wszystko działa płynnie i w najlepszym porządku.

Poniżej przedstawiam aktywności:
1)Run-Log
2)Moje Trasy
http://maps.google.com/maps/ms?vps=2&ie=UTF8&hl=pl&oe=UTF8&msa=0&msid=203772934435553867609.0004e0d9eb27679e9272d

Najbliższa planowana trasa:
Długość: 5,4 km
Czas wg. map google: 1 H 9 Min

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza