sobota, 3 sierpnia 2013

Wypad na pogorię

Witam
Pogoda dopisuje, więc trzeba z niej korzystać ile tylko się da. Wspominałem ostatnio że planuję troszkę dłuższą trasę pokonać na rowerze. Przedstawiałem dwie drogi, a na końcu wybrałem inną. Nie obyło się bez przygód typu pogubienie się i nadłożenie trochę drogi. Wyjazd spod domu, złapanie fixa jakiś kilometr dalej (dzisiaj miałem jakiś problem z GPS-em) i jazda. Dojeżdżając na Pogorię licznik wskazywał 12,3 km. Dołożyłem do tego kółko w okół zbiornika Pogoria III i powrót do domu Drogą Rowerową wzdłuż Pszemszy. Całość 30,6 km. Kółko w okół Pogorii III ma ok. 7 km. Brak wychowania pieszych oraz umiejscowienie ścieżki przy samej plaży powoduję że tempo przejazdu gwałtownie spada. Ogólnie jednak trasa spoko i polecam każdemu.
Poniżej mapka oraz statystyki
 


Jedyna rzecz, która poza pieszymi na drogach i ścieżkach rowerowych zdenerwowało to brak sklepu na większej części odcinka. Wyjeżdżając z Sosnowca tak jak ja jechałem mijamy po drodze kilka więc jest możliwość zakupu czegoś do picia, jednak wracając ścieżką rowerową pierwszy sklep jaki mamy to biedronka, chyba że ktoś zboczy z trasy i pojedzie w kierunku centrum Będzina. Ale to taki mały szkopuł, a dodam że dzisiaj było dość ciepło.

W przyszłości planuję udostępnić ślady swoich tras (tych dłuższych) w postaci plików *.gpx tak aby każdy mógł z nich skorzystać.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza