sobota, 14 czerwca 2014

Niegowonice

Witajcie
W dniu jutrzejszym wybieram się na troszkę dłuższą przejażdżkę na moich dwóch kółkach. Trasa którą wybrałem nie należy do najłatwiejszych, mam na myśli sporą ilość podjazdów. Cały przejazd zamknie się w okolicach 70 kilometrów. Trasę wybrałem specjalnie tak by zrobić pętlę, oraz zaliczyć kilka gmin.
Napiszę trochę jeszcze o samej trasie i jej przebiegu.
Ruszam jak zwykle z Sosnowca spod kościoła św. Tomasza Apostoła. Do Będzina przejadę ścieżką rowerową, następnie do Dąbrowy Górniczej zwykłymi drogami, omijając te najbardziej ruchliwe. Pierwszy cel to Huta Katowice (obecnie Arcelor Mittal). Ponownie drogą aż dojadę do Lasu Bienia i ścieżkami rowerowymi do Niegowonic. Następne kilometry będą prowadzić do Mitręgi i Łaz. Z Łaz przez Wiesiółkę i Chruszczobród wrócę do Dąbrowy Górniczej by znaną ścieżką rowerową prowadzącą przez Pogorię wrócić do domu. Długość trasy do przebycia to teoretycznie 76 kilometrów, ile będzie dokładnie okaże się po przejechaniu całości trasy.
Na załączonej grafice jak zawsze mapa z trasą oraz podstawowe dane takie jak odległość, czas, łączna długość podjazdów i zjazdów, a także przekrój trasy. Prędkość na płaskich odcinkach założyłem 18 km/h, podjazdy na 14 km/h.
Pod grafiką znajduje się link do planu w serwisie Bike Route Toaster, oraz atlas z terenem w którym będę się poruszać. Po przejechaniu trasy dołączę również ślad trasy w postaci pliku "gpx".

Ślad GPS

Gminy które zaliczę (tylko te jeszcze niezaliczone):
Ogrodzieniec
Łazy

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza