środa, 4 czerwca 2014

Szlak Orlich Gniazd

Witajcie
Kilka wpisów wcześniej zapowiadałem że w tym roku wybiorę się na WTR (Wiślana Trasa Rowerowa), jak się niestety okazuje nie jest ona w całości przygotowana, owszem szlak wyznaczony, ale są odcinki (jest ich wiele) gdzie ciężko ją przejechać. Postanowiłem że plan ten odłożę na przyszły rok, a w tym przebędę mniejsze szlaki - trasy rowerowe. Na pierwszy ogień pójdzie znany większości osób szlak Orlich Gniazd, który wiedzie z Częstochowy do Krakowa. Jako że mieszkam w pobliżu jury (niespełna 40 km. to nie odległość) trasę podzieliłem na cztery etapy:
1)Częstochowa - Bobolice (Myszków) [54 km]
2)Bobolice - Bydlin (Wolbrom) [53 km]
3)Bydlin - Krzeszowice (Krzeszowice) [44 km]
4)Krzeszowice - Kraków (Kraków) [32 km]
W nawiasach napisałem stację kolejowe z których będę korzystał w czasie etapów, gdzie będę zaczynał i kończył odcinek, z wyjątkiem Częstochowy co się rozumie samo przez się. Każdy odcinek ma w okolicach 50 - 60 km, z dojazdami do miejscowości ze stacjami kolejowymi na które muszę dotrzeć pociągiem. Profil trasy nie jest równy więc na każdy etap będę chciał poświęcić ok. 8 godzin, co jak się zapewne okaże jest sporym zapasem, ale lepiej takie założenie zrobić. Po drodze będę oczywiście robił jakieś krótkie przerwy żeby chwilkę odpocząć przed dalszą drogą co będzie zależne od mojego zmęczenia. Z całości przejazdu utworzę oczywiście galerię zdjęć ponieważ aparat jedzie ze mną tak samo jak mój smartphone który będzie rejestrował przebieg trasy.
Każdy etap będzie opisany osobno na tym blogu, a także na stronie internetowej. Po przejechaniu tej trasy postaram się wyznaczyć jakąś nową. Teraz pozostało już tylko wyznaczyć jakiś termin na pierwszy etap (na pewno jeszcze Czerwiec), czekać czy dopisze pogoda i ruszyć na szlak.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza