środa, 6 sierpnia 2014

kamera sportowa - poszukiwania

Witajcie
Rower stoi w domu. Albo nie ma pogody by na niego wsiąść (wiem prawdziwym rowerzystom żadna pogoda nie jest straszna), albo coś nagle wyskakuje i niestety muszę wsiąść w samochód. Podczas ostatniej wycieczki zniszczyłem doszczętnie dętkę, obecnie jednak szykuję się do wyjazdu rowerowego z kuzynem do Książa Wielkiego, ale o tym przeczytacie w kolejnym wpisie.
Z okazji mojej ponad rocznej działalności na portalu YouTube oraz trzeciego roku prowadzenia tego bloga, a piątego mojej strony internetowej postanowiłem założyć zupełnie nowy kanał YouTube który będzie połączony z tym blogiem. Na kanale publikować będę filmy z podróży, vlogi czy moje wypowiedzi w kwestii jakiegoś sprzętu który posiadam i używam podczas moich wycieczek. Niestety aparat który posiadam ma kilka ograniczeń i postanowiłem nabyć kamerę. Sposób w jaki będę ją użytkował skreśla jednak zwykłe kamery, wybór więc pada na kamerę sportową.
Dlaczego kamera sportowa?
Odpowiedź jest prosta, jest mniejsza od zwykłej, posiada fabrycznie sporo akcesoriów z których będę mógł korzystać, wśród nich znajduje się obudowa wodoszczelna, uchwyt na kierownicę, kask czy też do samochodu. Waga również nie jest bez znaczenia, ponieważ często będzie ze mną w podróży, a nie tylko w domu.

Zrobiłem rozpoznanie w temacie, przeczytałem i obejrzałem sporo testów tego typu sprzętów i pod uwagę biorę trzy produkty:
Blow
Overmax
...
W zestawieniu nie znajdują się kamery marki GoHero z powodu ich cen, może kiedyś, w przyszłości.
Każda z tych trzech kamer nagrywa w jakości HD 720p, posiada obudowę wodoszczelną, uchwyt na kierownicę roweru. Najbardziej wyróżnia się Blow który wydaje się produktem najlepszym z mojego zestawienia, ponieważ szybko łapie ostrość przy nagłej zmianie oświetlenia i filmy nagrywane z samochodu również mają dobrą jakość i są płynne, nie widać pływania klatek, co jest dla mnie niezwykle istotne.
Overmax ma bogaty zestaw akcesoriów, nagrywa nawet w jakości FullHD 1080p, niestety widać delikatne pływanie klatek oraz ma delikatne problemy z szybkim łapaniem ostrości przy nagłej zmianie oświetlenia.

Ceny tej trójki to granice 250 PLN plus koszty karty pamięci, która w moim wypadku będzie mieć pojemość 16 Gb. Po zakupie, który nastąpi prawdopodobnie już we Wrześniu napiszę swoją opinię i moje odczucia po pierwszych użyciach tego sprzętu.

Zapraszam na mój profil google plus gdzie na bieżąco informuję co u mnie, moje plany i informacje o nowych wpisach na blogu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza