poniedziałek, 21 marca 2016

Sezon 2016 - Rower Jędrusia Rusza

Witajcie

Wiosna, przynajmniej ta kalendarzowa właśnie się zaczęła. Za oknem pogoda jeszcze nie rozpieszcza, jednak z każdym dniem się to zmienia. Zimę spędziłem na planowaniu okresu od Kwietnia do Października. W ten sposób powstał mój kalendarz imprez rowerowych na ten rok, oraz strona internetowa. W najbliższym czasie, dokładnie jutro rusza mój kanał na platformie YouTube.

Rajdy i Zawody

Zacznijmy jednak od kalendarza który znajdziecie na mojej stronie. Od połowy kwietnia ruszam na trasy rajdów i wyścigów:
16.04 KoRNO
23.04 Rekreacyjny Rajd Rowerowy Kraków-Trzebinia
22.05 Bike Atelier MTB Maraton Tychy
05.06 Bike Atelier MTB Maraton Rybnik
12.06 Rodzinny Rajd Rowerowy Jaworzno
25.06 Wyścig Rowerów Górskich na 10 km Jaworzno
16.07 Pieszy i Rowerowy Rajd na Orientację Jaworzno
17.07 Bike Atelier MTB Maraton Żarki / Niegowa / Janów
07.08 MTB Cross Maraton Morawica (nie jestem pewny startu)
21.08 Bike Atelier MTB Maraton Psary
27.08 KoRNO
18.09 Bike Atelier MTB Maraton Gliwice
02.10 MTB Cross Maraton Chęciny (nie jestem pewny startu)
Na moim facebook-u przed każdym startem znajdzie się odpowiednia informacja z potwierdzeniem mojego udziału w danej imprezie. Po każdym starcie możecie się spodziewać relacji wraz ze zdjęciami, a w tym sezonie również filmami.

Wiosenne KoRNO 16.04.2016

Rowerowe wyjazdy

Zawody to tylko dodatek do mojej rowerowej aktywności w tym sezonie. W planach mam dwa małe projekty jeżeli chodzi o wyjazdy. Pierwszy to trasa Sosnowiec - Częstochowa - Sosnowiec. Drugi wyjazd to sprawdzian moich sił i umiejętności, zamierzam przejechać w ciągu 24 godzin Jurę Krakowsko - Częstochowską. Start planuje w Częstochowie, metę w Krakowie. Wyczyn może nie będzie jakiś spektakularny, jednak dla mnie pokonanie blisko 200 km w ciągu jednego dnia będzie osobistym wielkim sukcesem. Mapa trasy już przygotowana.

Trasa przez Jurę Krakowsko - Częstochowską (180 km)

Kanał filmowy

Filmy będą integralną częścią Sezonu 2016. Postanowiłem rozwijać swoją drugą pasję jaką jest produkcja filmów o tematyce rowerowej. Na moim kanale pojawią się vlogi z informacjami o nowinkach w świecie rowerowym, przeglądy tras oraz filmy z imprez rowerowych z moim udziałem. W chwili obecnej mam przygotowanych sporo tematów, zbieram materiały i nagrywam. Mam nadzieję że uda mi się stworzyć ciekawy kanał rowerowy w polskim YouTube.

Projekty rowerowe

Jeżeli uda mi się zgromadzić odpowiednie finanse mam w planach jeden projekt rowerowy. W mojej piwnicy stoi stary rower mojej żony. Przez cały sezon mam zamiar zbierać części, by przez kolejną zimę stworzyć ciekawy rower którym będzie można pokonać zarówno miejską dżunglę jak również delikatniejszy teren. Jaki będzie efekt i czy w ogóle dojdzie do realizacji tego projektu okaże się na początku przyszłego roku. Póki co czas wyciągnąć sprzęt, wyczyścić go po zimowaniu i ruszać na trasy.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza